ALL

Weekly Prep Schedule for Monday, February 13

Monday, Feb. 13

Prep Boys Basketball

Evart at Harrison, 7:30 p.m.

Clare at Farwell, 7:30 p.m.

Prep Girls Basketball

Farwell at Clare, 7:30 p.m.

Prep Competitive Cheer

Breckenridge, Ithaca at St. Johns, 6 p.m.

Tuesday, Feb. 14

Prep Boys Basketball

Chesaning at Alma, 7:30 p.m.

Grant at Chippewa Hills, 7 p.m.

Lake City at Clare, 7:30 p.m.

Beal City at Baldwin, 7:30 p.m.

Ithaca at St. Charles, 7:30 p.m.

Saginaw Heritage at Mt. Pleasant, 7 p.m.

Freeland at Shepherd, 7:30 p.m.

Hemlock at St. Louis, 7:30 p.m.

Prep Girls Basketball

Chesaning at Alma, 6 p.m.

Breckenridge at Carson City-Crystal, 7:30 p.m.

Montabella at Coleman, 7:30 p.m.

Chippewa Hills at Grant, 7 p.m.

Clare at Pine River, 7:30 p.m.

Ashley at Sacred Heart, 7:30 p.m.

Saranac at Fulton, 7 p.m.

Harrison at Hale, 7:30 p.m.

Ithaca at St. Charles, 6 p.m.

Mt. Pleasant at Saginaw Heritage, 7 p.m.

Freeland at Shepherd, 6 p.m.

Hemlock at St. Louis, 6 p.m.

Vestaburg at Merrill, 7:30 p.m.

NCAA Menís Basketball

Buffalo at Central Michigan, 7 p.m.

Wednesday, Feb. 15

Prep Boys Basketball

Carson City-Crystal at Breckenridge, 7:30 p.m.

Coleman at Montabella, 7:30 p.m.

Sacred Heart at Ashley, 7:30 p.m.

Fulton at Saranac, 7 p.m.

Merrill at Vestaburg, 7:30 p.m.

Prep Bowling

Coleman at Clare, 4 p.m.

Prep Hockey

Big Rapids at Mt. Pleasant, 7 p.m.

Prep Wrestling

Team Regionals, TBA

Prep Skiing

Regionals, TBA

NCAA Menís Basketball

Albion College at Alma College, 8 p.m.

NCAA Womenís Basketball

Central Michigan at Ohio, TBA

Trine at Alma College, 6 p.m.

NJCAA Menís Basketball

Mid Michigan CC at Kellogg CC, 7:30 p.m.

NJCAA Womenís Basketball

Mid Michigan CC at Kellogg CC, 5:30 p.m.

NCAA Swimming & Diving

MIAA Championships at Hope College, TBA

Thursday, Feb. 16

Prep Girls Basketball

Merrill at Breckenridge, 7:30 p.m.

Carson City-Crystal at Vestaburg, 7:30 p.m.

Coleman at Ashley, 7:30 p.m.

Beal City at Marion, 7:30 p.m.

Fowler at Fulton, 7 p.m.

Sacred Heart at Montabella, 7:30 p.m.

Prep Boys Swimming

Midland at Alma, 6 p.m.

Friday, Feb. 17

Prep Boys Basketball

Alma at Carrollton, 7:30 p.m.

Breckenridge at Merrill, 7:30 p.m.

Vestaburg at Carson City-Crystal, 7:30 p.m.

Ashley at Coleman, 7:30 p.m.

Chippewa Hills at Reed City, 7:30 p.m.

Houghton Lake at Clare, 7:30 p.m.

Beal City at Marion, 7:30 p.m.

Fulton at Fowler, 7 p.m.

Harrison at Beaverton, 7:30 p.m.

Ithaca at Saginaw Valley Lutheran, 7:30 p.m.

Montabella at Sacred Heart, 7:30 p.m.

Arthur Hill at Mt. Pleasant, 7 p.m.

Shepherd at Standish-Sterling, 7:30 p.m.

St. Louis at St. Charles, 7:30 p.m.

Prep Girls Basketball

Alma at Carrollton, 6 p.m.

Chippewa Hills at Reed City, 6 p.m.

Clare at Farwell, 7:30 p.m.

Ithaca at Saginaw Valley Lutheran, 7:30 p.m.

Mt. Pleasant at Arthur Hill, 7 p.m.

Shepherd at Standish-Sterling, 6 p.m.

St. Louis at St. Charles, 6 p.m.

NCAA Cheerleading/STUNT

Alma College at Olivet College D-III STUNT Tournament, TBA

NJCAA Bowling

NJCAA Regional Meet, 10 a.m.

Saturday, Feb. 18

Prep Bowling

Clare at Gladwin, 9 a.m.

TVC Tournament at Ithaca, 9 a.m.

Prep Competitive Cheer

Districts, TBA

Prep Hockey

Okemos at Mt. Pleasant, 1 p.m.

Prep Wrestling

Individual Regionals, TBA

NCAA Menís Basketball

Ball State at Central Michigan, 4:30 p.m.

Olivet College at Alma College, 5 p.m.

NCAA Womenís Basketball

Toledo at Central Michigan, 12 p.m.

Adrian College at Alma College, 3 p.m.

NJCAA Menís Basketball

Mid Michigan CC at Kalamazoo Valley CC, 3 p.m.

NJCAA Womenís Basketball

Mid Michigan CC at Kalamazoo Valley CC, 1 p.m.

Sunday, Feb. 19

NCAA Gymnastics

Central Michigan at Kent State, 1 p.m.

NCAA Wrestling

Central Michigan at Wisconsin, 1 p.m.

NCAA Cheerleading/STUNT

Alma College D-III STUNT Tournament, TBA

Last Updated: 2/13/2017 12:50:04 PM EST


Promotions & Specials

See All