All Wrestling Stories

Wrestling

PREP WRESTLING: List of Prep Regional Qualifiers

Individual Regional Qualifiers

Top-4 placers from Saturday’s Individual wrestling districts



Division 2

At Gaylord High School

103 – Ryan Mack, Mt. Pleasant 4th

160 – Gil Franco, Mt. Pleasant 3rd



Division 3

At Chippewa Hills High School

103 - Richie Ostrander, Chippewa Hills 1st

103 - Brandon Robinson, Shepherd 3rd

103- Keaton Zuern, Chippewa Hills 4th

112 – Glenn Beardsley, Farwell 1st

112 - Zack King, Chippewa Hills 2nd

119 - Mike Felix, Chippewa Hills 1st

125 - Austin Spedowski, Chippewa Hills 2nd

125 – Mike Evers, Clare 4th

130 – Damian Castillo, Alma 1st

130 - Slade Todd, Chippewa Hills 2nd

145 - Kevin Briscoe, Chippewa Hills 2nd

145 - Mason Dey, Chippewa Hills 3rd

145 - James O'Boyle, Ithaca 4th

152 - Kavan Peterson, Chippewa Hills 3rd

160 – Logan Emery, Clare 3rd

171 – Brandon Ayris, Clare 1st

160 – Boyd Hubbard, Alma 1st

160 – Tristan Zienkiewicz, Farwell 2nd

160 - Jonah Loomis, Ithaca 4th

189 - Brendan Barry, Chippewa Hills 1st

189 - Jon Spedowski, Chippewa Hills 3rd

189 – Nate Thrush, Farwell 4th

215 – Brenden Hensley, Clare 1st

215 – Alex Lopez, Alma 2nd

215 - Joe Schutt, Shepherd 4th

HWT – Bob Green, Clare 4th



Division 4

At Montague High School

103 – Marcus Beeson, St. Louis 3rd

112 – Alex Baker, Carson City 2nd

112 – Trevor Hilgendorf, Fulton 3rd

112 – Taylor Barkley, Carson City 4th

119 – Konnor Holton, St. Louis 2nd

119 – Martin Lopez, St. Louis 4th

125 – Dallas O’Green, Carson City 1st

125 – Dustin Scott, Montabella 2nd

125 – Owen Hilgendorf, Fulton 3rd

130 – Clint Kupiec, Fulton 4th

135 – Jed Abbott, St. Louis 1st

135 – Dalton Kuklewski, Montabella 3rd

145 – Darren Decker, Carson City 1st

145 – Zack Taubitz, Montabella 2nd

145 – Zack Ross, St. Louis 4th

152 – Dillen Decker, Carson City 1st

152 – Joe Eager, St. Louis 3rd

160 – Joey Durham, Mo ntabella 1st

160 – Jackson Miller, St. Louis 4th

171 – Jonny Durham, Montabella 2nd

189 – Clayton Howd, St. Louis 1st

189 – Frank Smith, Carson City 4th

215 – Austin Hopkins, Carson City 2nd

215 – Judson Kilchermann, Montabella 4th

HWT – Dan Davidson, Montabella 1st

HWT- Mykhala Hetmanskyy, St. Louis 3rd



Last Updated: 2/8/2014 9:01:49 PM EST

Promotions & Specials

See All