ALL

The week ahead for Jan. 20

Monday, Jan. 20

Prep Competitive Cheer

Chippewa Hills at Comstock Park, 6 p.m.

Prep Boys Basketball

Montabella at Evart, 7:30 p.m.

Lake City at Harrison, 7:30 p.m.

Prep Girls Basketball

Chippewa Hills at Holton, 7 p.m.

Tuesday, Jan. 21

Prep Girls Basketball

Pewamo-Westphalia at Fulton, 7:30 p.m.

Big Rapids Crossroads at Montabella, 7:30 p.m.

St. Charles at St. Louis, 7:30 p.m.

Ithaca at Breckenridge, 6 p.m.

Midland Bullock Creek at Shepherd, 6 p.m.

Mt. Pleasant at St. Johns, 7 p.m.

Harrison at Houghton Lake, 7:30 p.m.

Gladwin at Clare, 7:30 p.m.

Beal City at Lake City, 7:30 p.m.

Farwell at Roscommon, 7:30 p.m.

Alma at Saginaw Swan Valley, 6 p.m.

Prep Boys Basketball

St. Johns at Mt. Pleasant, 7 p.m.

Holton at Chippewa Hills, 7 p.m.

St. Charles at St. Louis, 7:30 p.m.

Ithaca at Breckenridge, 7:30 p.m.

Highland Park at Carson City-Crystal, 7:30 p.m.

Midland Bullock Creek at Shepherd, 7:30 p.m.

Beal City at Saginaw Nouvel, 7:30 p.m.

Alma at Saginaw Swan Valley, 7:30 p.m.

Prep Skiing

Harrison at Grayling Invite, 10 a.m.

Wednesday, Jan. 22

Prep Wrestling

Chippewa Hills at Reed City, 5:30 p.m.

Dansville, Fowler at Fulton, 6 p.m.

Montabella, Carson City-Crystal at Laingsburg, 6 p.m.

Ithaca, Breckenridge at St. Louis, 6 p.m.

Bay City Western, Midland at Mt. Pleasant, 6 p.m.

Chesaning, Hemlock at Shepherd, 6 p.m.

Farwell at Houghton Lake, 6 p.m.

Prep Boys Basketball

Pewamo-Westphalia at Fulton, 7:30 p.m.

Houghton Lake at Harrison, 7:30 p.m.

Clare at Gladwin, 7:30 p.m.

Roscommon at Farwell, 7:30 p.m.

Prep Hockey

Mt. Pleasant at Flint Powers, 6 p.m.

Thursday, Jan. 23

Prep Girls Basketball

Montabella at Ashley, 7:30 p.m.

Carson City-Crystal at Sacred Heart, 7:30 p.m.

Coleman at Vestaburg, 7:30 p.m.

Fulton at Portland St. Patrick, 7:30 p.m.

Michigan Lutheran Seminary at St. Louis, 7:30 p.m.

St. Charles at Ithaca, 7:30 p.m.

Shepherd at TVC East Crossover, 7:30 p.m.

Harrison at Beaverton, 7:30 p.m.

Houghton Lake at Clare, 7:30 p.m.

Gladwin at Farwell, 7:30 p.m.

Chippewa Hills at Central Montcalm, 7 p.m.

Alma at TVC East Crossover, 7:30 p.m.

Saginaw Valley Lutheran at Breckenridge, 7:30 p.m.

Prep Boys Basketball

Beal City at Pine River, 7:30 p.m.

Prep Wrestling

Clare at Gladwin, 6 p.m.

Prep Skiing

Harrison at Cadillac Invite, 11 a.m.

Friday, Jan. 24

Prep Girls Basketball

Ashley at Holt Lutheran, 6 p.m.

Mt. Pleasant at Midland, 7 p.m.

McBain at Beal City, 7:30 p.m.

Prep Boys Basketball

Midland at Mt. Pleasant, 7 p.m.

Central Montcalm at Chippewa Hills, 7 p.m.

Montabella at Ashley, 7:30 p.m.

Sacred Heart at Carson City-Crystal, 7:30 p.m.

Vestaburg at Coleman, 7:30 p.m.

Portland St. Patrick at Fulton, 7:30 p.m.

St. Louis at Michigan Lutheran Seminary. 7:30 p.m.

Ithaca at St. Charles, 7:30 p.m.

Shepherd at TVC East Crossover, 7:30 p.m.

Alma at TVC East Crossover, 7:30 p.m.

Beaverton at Harrison, 7:30 p.m.

Clare at Houghton Lake, 7:30 p.m.

Farwell at Gladwin, 7:30 p.m.

Breckenridge at Saginaw Valley Lutheran, 7:30 p.m.

Saturday, Jan. 25

Prep Boys Basketball

Beal City at Sacred Heart, 6 p.m.

Prep Competitive Cheer

Chippewa Hills at Lake Orion Invite, 9 a.m.

Shepherd, Alma at Breckenridge Invite, 11 a.m.

Prep Bowling

TVC Meet at Shepherd, 1 p.m.

Harrison at Clare, 1 p.m.

Prep Wrestling

Fulton Invitational, 9 a.m.

Chippewa Hills, Ithaca at Montabella, 9 a.m.

Chippewa Hills at Shelby Duals, 9 a.m.

Clare, Farwell at Reed City Invite, 9 a.m.

St. Louis, Carson City-Crystal, Alma at Leslie Invite, 9:30 a.m.

Prep Hockey

Mt. Pleasant at Davison, 3:30 p.m.

Prep Boys Swimming

Alma at Plainwell, TBA

Last Updated: 1/19/2014 2:56:39 PM EST

Promotions & Specials

See All