ALL

The week ahead for Dec. 16

Monday, Dec. 16

Prep Girls Basketball

Webberville at Ashley, 7 p.m.

Vestaburg at Evart, 7:30 p.m.

Beal City at McBain Northern Michigan Christian, 7:30 p.m.

White Cloud at Chippewa Hills, 7 p.m.



Tuesday, Dec. 17

Prep Boys Basketball

Saginaw Arthur Hill at Mt. Pleasant, 7 p.m.

Saranac at Fulton, 7:30 p.m.

St. Louis at Ithaca, 7:30 p.m.

Carson City-Crystal at Durand, 7:30 p.m.

Hemlock at Shepherd, 7:30 p.m.

Chippewa Hills at White Cloud, 7 p.m.

McBain at Beal City, 7:30 p.m.

Alma at Freeland, 7:30 p.m.

Merrill at Breckenridge, 7:30 p.m.

Prep Girls Basketball

Coleman at Pinconning, 7:30 p.m.

St. Louis at Ithaca, 6 p.m.

Hemlock at Shepherd, 6 p.m.

Mt. Pleasant at Saginaw Arthur Hill, 7 p.m.

Harrison at Roscommon, 7:30 p.m.

Beaverton at Clare, 7:30 p.m.

Farwell at Houghton Lake, 7:30 p.m.

Alma at Freeland, 6 p.m.

Merrill at Breckenridge, 6 p.m.

Prep Boys Swimming

Haslett at Alma, 6 p.m.



Wednesday, Dec. 18

Prep Boys Basketball

Coleman at Sacred Heart, 7:30 p.m.

Roscommon at Harrison, 7:30 p.m.

Clare at Beaverton, 7:30 p.m.

Houghton Lake at Farwell, 7:30 p.m.

Prep Girls Basketball

Sacred Heart at Beal City, 7:30 p.m.

Fulton at Saranac, 7:30 p.m.

Prep Wrestling

Chippewa Hills at Lakeview, 5:30 p.m.

Fulton, Breckenridge at Carson City-Crystal, 6 p.m.

Farwell at Montabella, 6 p.m.

St. Louis at Sanford-Meridian, 6 p.m.

Ithaca at Shepherd, 6 p.m.

Portland at Carson City-Crystal, 6 p.m.

Alma at Clare, 6 p.m.

Mt. Pleasant at Midland, 6 p.m.

Prep Hockey

Tri-Valley Academy at Mt. Pleasant, 7 p.m.



Thursday, Dec. 19

Prep Boys Basketball

Mt. Pleasant at Bay City Central, 7 p.m.

Ashley at Carson City-Crystal, 7:30 p.m.

Vestaburg at Montabella, 7:30 p.m.

Fulton at Laingsburg, 7:30 p.m.

Prep Girls Basketball

St. Louis at Carrollton, 7:30 p.m.

Valley Lutheran at Ithaca, 7:30 p.m.

Mt. Pleasant at Bay City Central, 6 p.m.

Clare at Harrison, 7:30 p.m.

Beaverton at Farwell, 7:30 p.m.

Chippewa Hills at Lakeview, 7 p.m.

St. Charles at Breckenridge, 7:30 p.m.



Friday, Dec. 20

Prep Girls Basketball

Shepherd at Chesaning, 6 p.m.

Carson City-Crystal at Ashley, 7:30 p.m.

Sacred Heart at Coleman, 7:30 p.m.

Montabella at Vestaburg, 7:30 p.m.

Laingsburg at Fulton, 7:30 p.m.

Ovid-Elsie at Alma (Alma College), 6 p.m.

Prep Boys Basketball

Beal City at Sacred Heart, 7:30 p.m.

Carrollton at Ithaca, 7:30 p.m.

Ithaca at Valley Lutheran, 7:30 p.m.

Shepherd at Chesaning, 7:30 p.m.

Lakeview at Chippewa Hills, 7 p.m.

Harrison at Clare, 7:30 p.m.

Farwell at Beaverton, 7:30 p.m.

Ovid-Elsie at Alma (Alma College), 7:30 p.m.

Breckenridge at St. Charles, 7:30 p.m.



Saturday, Dec. 21

Prep Girls Basketball

Lakeview at Montabella (Palace of Auburn Hills), 3 p.m.

Prep Hockey

Mt. Pleasant at Okemos, 11 a.m.

Prep Wrestling

Fulton, Breckenridge at Ovid-Elsie, 9 a.m.

Chippewa Hills Invitational, 9 a.m.

Prep Bowling

Harrison at Gladwin, 7 p.m.

Last Updated: 12/15/2013 11:21:16 AM EST

Promotions & Specials

See All