All Basketball - Girls Stories

Basketball - Girls

Schedules & scores for Macomb County teams -- through Jan. 8 PHOTO GALLERY

  • Lakeview coach Joe Charrette
  • Center Line coach Trevor Warczinsky
  • Ford coach Matt Joseph
  • Eisenhower coach Mike Satawa
  • Anchor Bay coach Dave Kuznia
  • Fitzgerald coach Juwan Shakespear
  • Stevenson coach Brian Hottle
  • Cousino coach Mike Lee
  • L'Anse Creuse coach Lisa Downey
  • Regina coach Diane Laffey
  • Romeo coach Connie Hernden
  • Utica coach Tom McDonald
  • Warren-Mott coach Patrick Schmidt
  • Warren Woods-Tower coach Ron Papuga
  • Mount Clemens coach Natasha Wilson
  • Roseville coach Andrew Houghton
  • Fraser coach Dave Kuppe
  • Lutheran North coach Greg Mangold

ANCHOR BAY

MAC Blue Division

Nov. 29 Roseville W, 46-39

Dec. 2 at Dakota L, 42-61

Dec. 6 at Marine City L, 21-62

Dec. 9 Stevenson L, 26-36

Dec. 13 L’Anse Creuse L, 39-49

Dec. 15 Cousino L, 31-73

Jan. 3 at L’Anse Creuse North L, 36-37

Jan. 5 Fraser L, 25-32

Jan. 10 at Chippewa Valley

Jan. 13 Lakeview

Jan. 17 at Fitzgerald

Jan. 19 L’Anse Creuse North

Jan. 24 at Fraser

Jan. 27 Chippewa Valley

Jan. 31 at Lakeview

Feb. 2 Fitzgerald

Feb. 7 at Warren Woods-Tower

Feb. 10-17 MAC tournament

ARMADA

Blue Water Area Conference

Nov. 29 Marlette L, 41-49

Dec. 5 Oxford L, 37-49

Dec. 8 at Almont W, 31-26

Dec. 9 Dearborn Advanced W, 28-19

Dec. 13 Algonac W, 51-35

Dec. 20 at Eisenhower L, 18-52

Dec. 28 at New Haven W, 49-15

Dec. 29 Parkway Christian (New Haven) W, 44-33

Jan. 6 at Yale L, 36-39

Jan. 10 Richmond

Jan. 13 Capac

Jan. 20 at Croswell-Lexington

Jan. 24 Almont

Jan. 27 Imlay City

Feb. 3 Yale

Feb. 7 at Algonac

Feb. 10 at Capac

Feb. 14 Memphis

Feb. 17 Croswell-Lexington

Feb. 21 Richmond

Feb. 24 Imlay City

AUSTIN CATHOLIC

Catholic League Intersectional

Dec. 6 at Merritt L, 24-27

Dec. 9 at Everest Collegiate L, 15-57

Dec. 16 Kimball Landmark L, 36-47

Dec. 20 at Cardinal Mooney L, 22-50

Jan. 6 Kimball New Life Christian W, 35-27

Jan. 11 Frankel Jewish

Jan. 13 Detroit Cristo Rey

Jan. 17 at Sacred Heart

Jan. 20 Cardinal Mooney

Jan. 27 at New Haven

Jan. 28 at Lake Leelanau St. Mary

Jan. 31 at Detroit Cristo Rey

Feb. 3 Sacred Heart

Feb. 7 at Frankel Jewish

Feb. 9 Akiva Hebrew Day

Feb. 10 Memphis

Feb. 24 Merritt

CENTER LINE

MAC Gold Division

Nov. 29 Lincoln W, 71-30

Dec. 6 at Madison W, 59-37

Dec. 9 Lamphere W, 59-25

Dec. 16 at South Lake W, 45-19

Jan. 3 Marysville L, 50-64

Jan. 5 L’Anse Creuse

Jan. 11 at Warren-Mott

Jan. 13 Marine City

Jan. 17 Lake Shore

Jan. 20 at Marysville

Jan. 24 at L’Anse Creuse

Jan. 27 Warren-Mott

Jan. 30 at Marine City

Feb. 2 at Lake Shore

Feb. 8 at Lutheran North

Feb. 10-17 MAC tournament

Feb. 21 Fitzgerald

Feb. 23 L’Anse Creuse North

CHIPPEWA VALLEY

MAC Blue Division

Nov. 29 at Eisenhower L, 32-58

Dec. 2 at Grosse Pointe North L, 36-56

Dec. 6 Ford L, 30-53

Dec. 9 at Dakota L, 31-56

Dec. 13 Troy W, 56-48

Dec. 20 Troy Athens W, 52-28

Jan. 6 at L’Anse Creuse North L, 33-42

Jan. 10 Anchor Bay

Jan. 13 Fraser

Jan. 17 at Lakeview

Jan. 20 Fitzgerald

Jan. 24 L’Anse Creuse North

Jan. 27 at Anchor Bay

Jan. 31 at Fraser

Feb. 2 Lakeview

Feb. 7 at Fitzgerald

Feb. 10-17 MAC tournament

Feb. 21 at Sterling Heights

CLINTONDALE

MAC Bronze Division

Nov. 29 Lamphere L, 26-48

Dec. 2 Southgate Anderson L, 24-38

Dec. 6 Mount Clemens L, 31-32

Dec. 8 at Bishop Foley L, 20-40

Dec. 14 South Lake L, 22-26

Dec. 15 at Wixom St. Catherine L, 17-54

Jan. 3 New Haven W, 36-16

Jan. 5 Ypsilanti L, 3-55

Jan. 10 at Clawson

Jan. 12 at Lincoln

Jan. 17 East Detroit

Jan. 19 at New Haven

Jan. 27 Clawson

Jan. 31 Lincoln

Feb. 2 at East Detroit

Feb. 7 Jones Leadership

Feb. 10-17 MAC tournament

COUSINO

MAC Red Division

Dec. 3 Bloomfield Hills Marian L, 42-56

Dec. 6 at Warren-Mott W, 69-27

Dec. 9 Sterling Heights W, 79-25

Dec. 15 at Anchor Bay W, 73-31

Dec. 21 Dakota (The Palace) W, 68-43

Dec. 27 Ann Arbor Skyline (Northville) W, 61-20

Dec. 28 at Northville L, 51-62

Jan. 4 at Port Huron Northern W, 53-51

Jan. 6 at Grosse Pointe North W, 44-35

Jan. 13 Grosse Pointe South

Jan. 17 at Romeo

Jan. 19 Port Huron Northern

Jan. 24 Grosse Pointe North

Jan. 27 at Dakota

Jan. 31 at Grosse Pointe South

Feb. 2 Romeo

Feb. 10-17 MAC tournament

Feb. 22 Eisenhower

DAKOTA

MAC Red Division

Dec. 2 Anchor Bay W, 61-42

Dec. 6 at L’Anse Creuse North W, 58-26

Dec. 9 Chippewa Valley W, 56-31

Dec. 16 Roseville W, 59-20

Dec. 17 Ann Arbor Huron L, 39-43

Dec. 21 at Cousino (The Palace) L, 43-68

Dec. 23 Rochester Adams W, 36-32

Jan. 6 Grosse Pointe South W, 66-25

Jan. 13 Romeo

Jan. 17 at Port Huron Northern

Jan. 20 Grosse Pointe North

Jan. 24 at Grosse Pointe South

Jan. 27 Cousino

Jan. 31 at Romeo

Feb. 3 Port Huron Northern

Feb. 8 at Grosse Pointe North

Feb. 10-17 MAC tournament

Feb. 22 Ford

EAST DETROIT

MAC Bronze Division

Dec. 2 Roseville L, 23-57

Dec. 6 at Hazel Park L, 16-45

Dec. 8 at Ferndale L, 23-44

Dec. 15 Ferndale L, 18-28

Jan. 5 at Clawson L, 24-63

Jan. 10 at Lincoln

Jan. 13 New Haven

Jan. 17 at Clintondale

Jan. 24 Clawson

Jan. 27 Lincoln

Jan. 31 at New Haven

Feb. 2 Clintondale

Feb. 10-17 MAC tournament

Feb. 21 Madison

EISENHOWER

MAC White Division

Nov. 29 Chippewa Valley W, 58-32

Dec. 4 Livonia Ladywood W, 45-38

Dec. 6 Grosse Pointe South W, 53-42

Dec. 9 at Romeo L, 21-43

Dec. 15 at Troy W, 63-28

Dec. 20 Armada W, 52-18

Jan. 3 Sterling Heights W, 63-20

Jan. 5 at Stevenson W, 39-29

Jan. 10 Port Huron

Jan. 13 at Ford

Jan. 17 at Utica

Jan. 19 at Sterling Heights

Jan. 24 Stevenson

Jan. 27 at Port Huron

Jan. 31 Ford

Feb. 2 Utica

Feb. 10-17 MAC tournament

Feb. 22 at Cousino

FITZGERALD

MAC Blue Division

Dec. 2 Stevenson L, 38-40

Dec. 6 at Lamphere L, 46-58

Dec. 9 at Warren Woods-Tower W, 38-35

Dec. 16 at Croswell-Lexington L, 29-60

Jan. 6 Lakeview L, 33-57

Jan. 10 at Fraser

Jan. 13 at L’Anse Creuse North

Jan. 17 Anchor Bay

Jan. 20 at Chippewa Valley

Jan. 24 at Lakeview

Jan. 27 Fraser

Jan. 31 L’Anse Creuse North

Feb. 2 at Anchor Bay

Feb. 7 Chippewa Valley

Feb. 10-17 MAC tournament

Feb. 23 Notre Dame Prep

FORD

MAC White Division

Dec. 2 at Romeo L, 43-47

Dec. 6 at Chippewa Valley W, 53-30

Dec. 9 Grosse Pointe North W, 58-44

Dec. 14 Grosse Pointe South W, 60-41

Dec. 16 at Rochester W, 62-31

Dec. 26 Blissfield W, 58-54

Jan. 3 at Port Huron W, 54-40

Jan. 5 at Sterling Heights W, 46-29

Jan. 10 at Utica

Jan. 13 Eisenhower

Jan. 17 at Stevenson

Jan. 19 Port Huron

Jan. 24 Sterling Heights

Jan. 27 Utica

Jan. 31 at Eisenhower

Feb. 2 Stevenson

Feb. 10-17 MAC tournament

Feb. 22 Dakota

FRASER

MAC Blue Division

Nov. 29 Lake Shore W, 32-23

Dec. 6 at Warren Woods-Tower W, 35-25

Dec. 8 L’Anse Creuse W, 29-23

Dec. 9 at Royal Oak L, 8-21

Dec. 13 Roseville W, 34-29

Dec. 15 Rochester Adams L, 22-45

Dec. 20 at Romeo L, 21-24

Dec. 22 at Lakeview L, 32-48

Jan. 5 at Anchor Bay W, 32-25

Jan. 10 Fitzgerald

Jan. 13 at Chippewa Valley

Jan. 17 L’Anse Creuse North

Jan. 19 Lakeview

Jan. 24 Anchor Bay

Jan. 27 at Fitzgerald

Jan. 31 Chippewa Valley

Feb. 2 at L’Anse Creuse North

Feb. 10-17 MAC tournament

Feb. 23 at Lakeview

LAKE SHORE

MAC Gold Division

Nov. 29 Fraser L, 23-32

Dec. 2 at Warren Woods-Tower L, 24-44

Dec. 6 at South Lake W, 29-20

Dec. 9 Lakeview L, 28-64

Dec. 13 Lutheran North L, 20-59

Dec. 15 Cardinal Mooney W, 33-28

Jan. 3 at Marine City L, 18-58

Jan. 5 Warren-Mott L, 25-53

Jan. 10 at Marysville

Jan. 13 L’Anse Creuse

Jan. 17 at Center Line

Jan. 19 Marine City

Jan. 25 at Warren-Mott

Jan. 27 Marysville

Jan. 30 at L’Anse Creuse

Feb. 2 Center Line

Feb. 6 Marysville

Feb. 10-17 MAC tournament

LAKEVIEW

MAC Blue Division

Dec. 2 South Lake W, 53-14

Dec. 6 Richmond W, 64-32

Dec. 8 at Roseville W, 46-35

Dec. 9 at Lake Shore W, 64-28

Dec. 14 Lincoln W, 68-29

Dec. 19 at Sterling Heights W, 62-31

Jan. 22 Fraser W, 48-32

Jan. 6 at Fitzgerald W, 57-33

Jan. 10 L’Anse Creuse North

Jan. 13 at Anchor Bay

Jan. 17 Chippewa Valley

Jan. 19 at Fraser

Jan. 24 Fitzgerald

Jan. 27 at L’Anse Creuse North

Jan. 31 Anchor Bay

Feb. 2 at Chippewa Valley

Feb. 10-17 MAC tournament

Feb. 22 at L’Anse Creuse

L’ANSE CREUSE

MAC Gold Division

Dec. 6 at Stevenson L, 27-29

Dec. 8 at Fraser L, 23-29

Dec. 10 at L’Anse Creuse North L, 34-43

Dec. 13 at Anchor Bay W, 49-39

Dec. 27 Algonac (Cardinal Mooney) W, 45-34

Dec. 28 Cardinal Mooney W, 37-25

Jan. 3 Warren-Mott W, 37-28

Jan. 5 at Center Line

Jan. 10 Marine City

Jan. 13 at Lake Shore

Jan. 16 Marysville

Jan. 19 at Warren-Mott

Jan. 24 Center Line

Jan. 27 at Marine City

Jan. 30 Lake Shore

Feb. 3 at Marysville

Feb. 7 at L’Anse Creuse North

Feb. 10-17 MAC tournament

Feb. 22 Lakeview

L’ANSE CREUSE NORTH

MAC Blue Division

Dec. 1 St. Clair W, 46-35

Dec. 6 Dakota L, 26-58

Dec. 10 L’Anse Creuse W, 43-34

Dec. 13 at Sterling Heights W, 38-33

Dec. 15 Warren Woods-Tower W, 50-41

Jan. 3 Anchor Bay W, 37-36

Jan. 6 Chippewa Valley W, 42-33

Jan. 10 at Lakeview

Jan. 13 Fitzgerald

Jan. 17 at Fraser

Jan. 19 at Anchor Bay

Jan. 24 at Chippewa Valley

Jan. 27 Lakeview

Jan. 31 at Fitzgerald

Feb. 2 Fraser

Feb. 7 at Warren-Mott

Feb. 10-17 MAC tournament

Feb. 23 at Center Line

LINCOLN

MAC Bronze Division

Nov. 29 at Center Line L, 30-71

Dec. 6 at Hamtramck W, 29-14

Dec. 9 University Liggett W, 49-37

Dec. 14 at Lakeview L, 29-68

Dec. 20 Madison L, 36-49

Jan. 3 Clawson L, 30-40

Jan. 5 at New Haven L, 38-40

Jan. 6 Harper Woods

Jan. 10 East Detroit

Jan. 12 Clintondale

Jan. 19 at Clawson

Jan. 20 Hazel Park

Jan. 24 New Haven

Jan. 27 at East Detroit

Jan. 31 at Clintondale

Feb. 7 Mount Clemens

Feb. 10-17 MAC tournament

Feb. 21 at Roseville

LUTHERAN NORTH

Catholic League Central Division

Nov. 29 at Warren Woods-Tower W, 52-31

Dec. 2 Lutheran Northwest W, 57-41

Dec. 9 at Ladywood W, 56-35

Dec. 13 at Lake Shore W, 59-20

Dec. 16 Mercy L, 28-44

Dec. 20 at Ann Arbor Richard L, 36-55

Jan. 4 Ladywood W, 59-36

Jan. 6 Marian L, 22-49

Jan. 10 at Divine Child

Jan. 13 at Regina

Jan. 24 at Mercy

Jan. 26 Ann Arbor Richard

Jan. 31 at Marian

Feb. 7 Regina

Feb. 8 Center Line

Feb. 20 at Warren-Mott

Feb. 23 at St. Clair

Feb. 24 Shrine

MEMPHIS

Greater Thumb Conference

Dec. 8 Elkton-Pigeon-Bay Port L, 31-49

Dec. 13 Cass City L, 24-46

Dec. 15 at Brown City L, 30-59

Dec. 27 at Cardinal Mooney L, 31-47

Jan. 4 at Merritt W, 44-6

Jan. 5 at Sandusky L, 15-58

Jan. 9 Capac (St. Clair CCC)

Jan. 10 at Bad Axe

Jan. 12 Ubly

Jan. 16 Kimball New Life Christian

Jan. 19 at Marlette

Jan. 23 at Croswell-Lexington

Jan. 26 Harbor Beach

Jan. 31 Brown City

Feb. 2 Sandusky

Feb. 9 at Ubly

Feb. 10 at Austin Catholic

Feb. 14 at Armada

Feb. 16 Marlette

Feb. 20 Dryden

Feb. 23 at Harbor Beach

MERRITT

INNER STATE ATHLETIC CONFERENCE

Dec. 6 Austin Catholic W, 27-24

Dec. 8 at Peck L, 14-55

Dec. 14 Owendale-Gagetown

Dec. 15 Macomb Christian

Jan. 4 Memphis L, 6-44

Jan. 5 at Macomb Christian

Jan. 10 Kimball Landmark

Jan. 13 at Lapeer Homeschool

Jan. 18 Flint School for the Deaf

Jan. 23 Lapeer Homeschool

Jan. 24 Kimball New Life Christian

Jan. 31 at Owendale-Gagetown

Feb. 3 at Kimball Landmark

Feb. 14 at Flint School for the Deaf

Feb. 16 at Kimball New Life Christian

Feb. 24 at Austin Catholic

MICHIGAN COLLEGIATE

Charter School Conference

Nov. 29 at Parkway Christian

Dec. 5 Cardinal Mooney

Dec. 30 at Carleton Airport

Jan. 6 at Old Redford

Jan. 10 Bradford

Jan. 13 University Prep

Jan. 17 at Star International

Jan. 20 Chandler Park

Jan. 27 Romulus Summit

Feb. 14 at Canton Prep

Feb. 24 at Bishop Foley

MOUNT CLEMENS

Independent

Dec. 6 at Clintondale W, 32-31

Dec. 10 Cardinal Mooney (LC North) W, 51-45

Dec. 13 South Lake W, 36-31

Dec. 16 University Prep

Dec. 19 at Roseville L, 37-59

Dec. 20 University Liggett W, 58-52

Dec. 28 Parkway Christian (New Haven) L, 39-59

Dec. 29 at New Haven L, 37-41

Jan. 5 Chandler Park L, 30-51

Jan. 10 Cardinal Mooney

Jan. 20 University Liggett

Jan. 24 at Notre Dame Prep

Feb. 2 at Detroit Cristo Rey

Feb. 7 at Lincoln

Feb. 21 at University Prep

NEW HAVEN

MAC Bronze Division

Nov. 29 at St. Clair L, 17-52

Dec. 8 Cardinal Mooney L, 33-37

Dec. 19 Chandler Park

Dec. 28 Armada L, 15-59

Dec. 29 Mount Clemens W, 41-37

Jan. 3 at Clintondale L, 16-35

Jan. 5 Lincoln

Jan. 13 at East Detroit

Jan. 17 Clawson

Jan. 19 Clintondale

Jan. 24 at Lincoln

Jan. 27 Austin Catholic

Jan. 31 East Detroit

Feb. 2 at Clawson

Feb. 10-17 MAC tournament

Feb. 23 at Richmond

PARKWAY CHRISTIAN

MIAC Red Division

Nov. 29 Michigan Collegiate

Dec. 1 at Bishop Foley L, 40-48

Dec. 6 at Roeper

Dec. 9 Lutheran Northwest L, 54-60 (OT)

Dec. 13 Ann Arbor Greenhills W, 48-32

Dec. 16 at Adrian Lenawee Christian

Dec. 27 Mount Clemens (New Haven) W, 59-39

Dec. 29 Armada (New Haven) L, 33-44

Jan. 10 at Huron Valley Lutheran

Jan. 13 Lutheran Westland

Jan. 17 Algonac

Jan. 23 Southfield Christian

Jan. 24 Ann Arbor Greenhills

Jan. 31 Huron Valley Lutheran

Feb. 3 Macomb Christian

Feb. 10 at Lutheran Westland

Feb. 14 at University Liggett

Feb. 16 at Southfield Christian

Feb. 23 Clarkston Everest

Feb. 24 at Macomb Christian

REGINA

Catholic League Central Division

Dec. 4 Utica L, 30-33

Dec. 13 at Mercy L, 40-56

Dec. 16 Ann Arbor Richard L, 27-47

Dec. 20 at Marian L, 28-34

Dec. 22 Grosse Pointe North L, 33-51

Jan. 6 Divine Child W, 47-41

Jan. 10 Ladywood

Jan. 13 Lutheran North

Jan. 20 Mercy

Jan. 24 at Ann Arbor Richard

Jan. 27 Marian

Jan. 31 at Divine Child

Feb. 3 at Ladywood

Feb. 7 at Lutheran North

Feb. 17 at Chandler Park

Feb. 22 Cardinal Mooney

RICHMOND

Blue Water Area Conference

Nov. 30 South Lake W, 51-12

Dec. 6 at Lakeview L, 32-64

Dec. 8 at Capac W, 46-32

Dec. 13 at Marine City L, 44-67

Dec. 15 Yale W, 44-22

Jan. 3 Sandusky L, 33-52

Jan. 7 Imlay City

Jan. 10 at Armada

Jan. 13 Croswell-Lexington

Jan. 20 Algonac

Jan. 24 Capac

Jan. 27 Almont

Feb. 3 at Imlay City

Feb. 7 at Yale

Feb. 17 at Algonac

Feb. 21 Armada

Feb. 23 New Haven

Feb. 24 at Almont

ROMEO

MAC Red Division

Nov. 29 at Lake Orion W, 47-33

Dec. 2 Ford W, 47-43

Dec. 6 at Port Huron W, 41-32

Dec. 9 Eisenhower W, 43-21

Dec. 15 Sterling Heights W, 61-27

Dec. 20 Fraser W, 24-21

Jan. 3 Grosse Pointe South W, 42-39

Jan. 5 at Port Huron Northern L, 34-51

Jan. 10 Grosse Pointe North

Jan. 13 at Dakota

Jan. 17 Cousino

Jan. 19 at Grosse Pointe South

Jan. 24 Port Huron Northern

Jan. 27 at Grosse Pointe North

Jan. 31 Dakota

Feb. 2 at Cousino

Feb. 10-17 MAC tournament

Feb. 21 at Utica

ROSEVILLE

MAC Silver Division

Nov. 29 at Anchor Bay L, 39-46

Dec. 2 at East Detroit W, 57-23

Dec. 8 Lakeview L, 35-46

Dec. 13 at Fraser L, 29-34

Dec. 16 at Dakota L, 20-59

Dec. 19 Mount Clemens W, 59-37

Jan. 4 Warren Woods-Tower W, 63-40

Jan. 6 at St. Clair

Jan. 10 at Lamphere

Jan. 13 South Lake

Jan. 17 Madison

Jan. 19 at Warren Woods-Tower

Jan. 14 St. Clair

Jan. 27 Lamphere

Jan. 31 at South Lake

Feb. 2 at Madison

Feb. 10-17 MAC tournament

Feb. 21 at Lincoln

SOUTH LAKE

MAC Silver Division

Nov. 30 at Richmond L, 12-51

Dec. 2 at Lakeview L, 14-53

Dec. 6 Lake Shore L, 20-29

Dec. 9 Marysville L, 26-52

Dec. 13 at Mount Clemens L, 31-36

Dec. 14 at Clintondale W, 26-22

Dec. 16 Center Line L, 19-45

Jan. 3 Madison L, 47-53

Jan. 5 at Warren Woods-Tower L, 23-34

Jan. 10 at St. Clair

Jan. 13 at Roseville

Jan. 17 Lamphere

Jan. 19 at Madison

Jan. 24 Warren Woods-Tower

Jan. 27 St. Clair

Jan. 31 Roseville

Feb. 2 at Lamphere

Feb. 10-17 MAC tournament

STERLING HEIGHTS

MAC White Division

Dec. 2 Warren-Mott W, 57-55

Dec. 6 at Grosse Pointe North L, 30-61

Dec. 9 at Cousino L, 25-79

Dec. 13 L’Anse Creuse North L, 33-38

Dec. 15 at Romeo L, 27-61

Dec. 19 Lakeview L, 31-62

Jan. 3 at Eisenhower L, 20-63

Jan. 5 Ford L, 29-46

Jan. 10 Stevenson

Jan. 13 at Utica

Jan. 17 Port Huron

Jan. 19 Eisenhower

Jan. 24 at Ford

Jan. 27 at Stevenson

Jan. 31 Utica

Feb. 2 at Port Huron

Feb. 10-17 MAC tournament

Feb. 21 Chippewa Valley

STEVENSON

MAC White Division

Nov. 29 at Troy L, 35-37

Dec. 2 at Fitzgerald W, 40-38

Dec. 6 L’Anse Creuse W, 29-27

Dec. 9 at Anchor Bay W, 36-26

Dec. 14 Troy Athens W, 36-32

Dec. 22 at Grosse Pointe South L, 27-31

Jan. 3 Utica L, 37-43

Jan. 5 Eisenhower L, 29-39

Jan. 10 at Sterling Heights

Jan. 13 at Port Huron

Jan. 17 Ford

Jan. 19 at Utica

Jan. 24 at Eisenhower

Jan. 27 Sterling Heights

Jan. 31 Port Huron

Feb. 2 at Ford

Feb. 10-17 MAC tournament

Feb. 22 TBA

UTICA

MAC White Division

Dec. 4 Regina W, 33-30

Dec. 9 at Grosse Pointe South W, 34-31

Dec. 13 at Rochester Hills Stoney Creek L, 25-53

Jan. 3 at Stevenson W, 43-37

Jan. 5 at Port Huron W, 41-23

Jan. 10 Ford

Jan. 13 Sterling Heights

Jan. 17 Eisenhower

Jan. 19 Stevenson

Jan. 21 at Rochester Adams

Jan. 23 Port Huron

Jan. 27 at Ford

Jan. 31 at Sterling Heights

Feb. 2 at Eisenhower

Feb. 7 Notre Dame Prep

Feb. 10-17 MAC tournament

Feb. 21 Romeo

WARREN-MOTT

MAC Gold Division

Nov. 30 Berkley L, 38-59

Dec. 2 at Sterling Heights L, 55-57

Dec. 6 Cousino L, 27-69

Dec. 9 Madison W, 59-24

Dec. 13 at Warren Woods-Tower W, 67-43

Jan. 3 at L’Anse Creuse L, 28-37

Jan. 5 at Lake Shore W, 53-25

Jan. 11 Center Line

Jan. 13 at Marysville

Jan. 17 at Marine City

Jan. 19 L’Anse Creuse

Jan. 25 Lake Shore

Jan. 27 at Center Line

Jan. 31 Marysville

Feb. 2 Marine City

Feb. 7 L’Anse Creuse North

Feb. 10-17 MAC tournament

Feb. 20 Lutheran North

WARREN WOODS-TOWER

MAC Silver Division

Nov. 29 Lutheran North L, 31-52

Dec. 2 Lake Shore W, 44-24

Dec. 6 Fraser L, 25-35

Dec. 9 Fitzgerald L, 35-38

Dec. 13 Warren-Mott L, 43-67

Dec. 15 at L’Anse Creuse North L, 41-50

Jan. 4 at Roseville L, 40-63

Jan. 5 South Lake W, 34-23

Jan. 10 Madison

Jan. 13 Lamphere

Jan. 17 at St. Clair

Jan. 19 Roseville

Jan. 24 at South Lake

Jan. 27 at Madison

Jan. 31 at Lamphere

Feb. 2 St. Clair

Feb. 7 Anchor Bay

Feb. 10-17 MAC tournament

COACHES/SCOREBOOK KEEPERS: Send updates to george.pohly@macombdaily.com.

Last Updated: 1/9/2017 5:12:06 PM EST


Promotions & Specials

See All